Jak pečovat o naše výrobky

Softshellové oblečení

Softshell je vrstvená (třívrstvá) textilie vhodná pro sportovní oblečení i pro oděv na každodenní nošení. Výborně odolává oděru, je stálobarevná, měkká na nošení, dobře se přizpůsobuje pohybu a netahá za srst. Díky membráně, která tvoří prostřední vrstvu, výborně izoluje proti vodě a větru.

Péče o oblečky ze softshellu je velmi snadná. Stejně jako u všech ostatních látek s membránou je ale potřeba brát na membránu při čištění ohled, aby nedošlo k jejímu odlepení nebo přelámání.

Praní

Sofshellové oblečení lze prát v běžných pracích prášcích, případně je možné použít speciální prostředky na softshell, které lze sehnat například v prodejnách sportovního vybavení. Softshell lze prát v pračce na 30°C, pozor je ale třeba dát na ždímání. Ideální je nechat oblečení pouze vymáchat s nulovými otáčkami a nechat volně uschnout. Z vlastní zkušenosti však doporučujeme pouze ruční praní. A opět platí – neždímat a nemačkat. Softshell má totiž navíc schopnost odpuzovat špínu, proto k vyprání většinou není potřeba náročný proces.

Oblečky se suchými zipy doporučujeme prát samostatně a vždy se před praním ujistěte, že jsou zipy pečlivě zapnuté.

Obleček nebělte, nepoužívejte aviváž a nesušte v sušičce.

Impregnace povrchu

Vrchní strana softshellu je tvořena tkanou textilií, která je z výroby opatřena slabou vrstvou impregnace bránící průniku vlhkosti. Praním i nošením se impregnace z povrchu stírá a voda pak prosákne. Zastaví se však o membránu a nedovolí prosáknout vlhkosti na kůži. Bez impregnace se mohou na svrchní části během deště tvořit tmavší mapy, které ale opět rychle uschnou. Ztráta impregnace nemá na funkci vliv a obleček není nutné znovu impregnovat.

Prostředky na impregnování materiálů s membránou lze opět koupit například u prodejců sportovního vybavení.

Žehlení

Softshell v žádném případě nedoporučujeme žehlit. Pokud se vám obleček hodně zmačká, stačí jej opět jen vymáchat ve vlažné vodě a nechat uschnout. Sklady se opět samy narovnají. Pokud se žehlení nemůžete vyhnout, nastavte teplotu maximálně na druhý stupeň a žehlete přes pečící papír.

Před prvním použitím

Jelikož se softshell jako většina látek vyrábí průmyslově, zůstávají na jejím povrchu zbytky chemikálií použitých při výrobě, které pak mohou dráždit kůži. Proto doporučujeme obleček před prvním nošením vymáchat ve vlažné vodě a nechat volně uschnout. Před tím jej však vyzkoušejte a ujistěte se, že pejskovi správně sedí. Vypraný obleček nelze bohužel vrátit či vyměnit.