Postroje pro chrty

Postroje pro chrty patří k základnímu vybavení každého majitele chrta. Důvodem je především prevence poškození páteře, větší ovladatelnost a vyšší pohodlí psa při aktivitě.

MujChrt.cz postroj pro chrta, galgo, modrá, hnědá
Odlehčený postroj pro chrta, galgo, MůjChrt.cz

Postroje pro chrty do města i do přírody

Specializujeme se na výrobu postrojů speciálně pro chrty pro každodenní použití při vycházkách městem i přírodou, na túry a rekreační (občasné) sportovní aktivity, při kterých pes netáhne nebo jen v lehkém tahu. Pro pravidelné sportovní aktivity a pro zápřah chrta v těžkém tahu použijte speciální postroje k tomu určené.

MujChrt.cz postroj pro chrta, detail zad, modrá, hnědá
Detail postroje pro chrta, galgo, MůjChrt.cz

Materiál

Postroje pro chrty musí být dostatečně pevné, aby chrta udržely i při rychlém startu, zároveň musí být maximálně měkké, aby nezpůsobily otlaky nebo škrábance. Jádro postroje je tvořeno polypropylenovým popruhem. Popruhy jsou kompletně potaženy nepromokavou softshelovou látkou a podle typu měkce podšity. Polstrování je hladké, aby nezadržovalo hrubé nečistoty a nedocházelo k oděru kůže. Stejně jako samotný postroj odpuzuje polstrování vodu.

Konstrukce postroje pro chrty

Základní opěrnou osu postroje tvoří chomout, který zpracovává největší tlak, prsní popruh (popruh mezi předníma nohama) a popruh kolem nejširšího bodu hrudníku.      

Popruh na posledních žebrech hrudního koše na tzv. žeberním oblouku zabraňuje přetažení postroje přes hlavu psa. To je u chrtů velmi důležité, pokud se potřebujete spolehnout, že se pes z postroje nevyvleče.  

Postroje pro chry objímají pouze hrudní koš a nesmí tlačit na měkké břicho nebo dokonce tahat za slabiny.

Takto řešený postroj se označuje jako TŘÍBODOVÝ.

Nabízíme dva typy tříbodových postrojů

1. Odlehčený postroj postroj pro chrta

Odlehčený postroj vyniká minimální váhou (pro středně velkého španělského galga se váha postroje pohybuje kolem 22 dkg).

MujChrt.cz postroje odlehčené pro chrty
Postroj pro chrta, galgo, MůjChrt.cz

Chomout postroje a zádový a prsní popruh mají fixní velikost. Upravovat lze obvod hrudníku a obvod na posledních žebrech.

Postroj má díky tomu minimum kovových spojovacích prvků, a i proto bylo možné docílit velmi nízké váhy.

Chomout postroje a prsní popruh jsou měkce polstrovány.

Postroj je vhodný především na vycházky a túry, ale i na rekreační běh, kdy pes natáhne, nebo jen v lehkém tahu.

2. Celonastavitelý postroj pro chrta

Celonastavitelý postroj umožňuje větší variabilitu nastavení.

MujChrt.cz postroj pro chrta, sofshell, celonastavitelný, italský chrtík
Celonastavitelný postroj pro chrta, MůjChrt.cz

Postroj je vhodný především pro mladé psy, u kterých se předpokládá, že budou ještě mohutnět. Ideální je také přes zimní oblečení, pokud používáte oblečky s velmi mohutným límcem, nebo silné límce vrstvíte.

Hodí se na běžné vycházky.

V nabídce najdete variabilnější verzi s nastavitelnou délkou prsního popruhu a pohodlnější verzi s fixní délkou prsního popruhu. Podrobnosti k oběma typům najdete přímo u produktu.  

Vybrat si můžete také rozsah podšití postroje. Základní verze má podšitý pouze prsní popruh, pohodlnější verze má rovněž podšitý chomout.

Odlehčené postroje pro chrty

Preferujete
ODLEHČENÝ
POSTROJ?

… klikněte zde:

MujChrt.cz celonastavitelné postroje pro chrty

Preferujete
CELONASTAVITELNÝ
POSTROJ?

… klikněte zde: