Zimní oblečení pro chrty

Zima pro některé chrty začíná, když teplota klesne pod deset stupňů, pro jiné až když se rtuť teploměru přehoupne do stupnice mínus. Ať patříte k těm prvním nebo k těm druhým, oblečení pro zimní měsíce má doma většina chrtů.

Zimní bundička Andora pro chrta, softshell, šeříková s tmavě modrou podšívkou, MůjChrt.cz, zimní oblečení, (whippet)
Zimní bundička Andora pro chrta, softshell, šeříková s tmavě modrou podšívkou, MůjChrt.cz, zimní oblečení, (whippet)

Softshell a fleece

Pro výrobu zimních oblečků pro chrty používáme dva základní materiály – sofsthell a fleece. Sofsthellové bundičky poskytují výbornou ochranu proti povětrnostním podmínkám. Technologie materiálu zabraňuje propouštění deště, sněhu a větru. Pro zjištění tepelného komfortu podšíváme bundičky fleecovou podšívkou.
Kromě výborných izolačních vlastností je zimní softshell také dobře odolný proti oděru, protržení a zatrhnutí. Přitom si zachovává měkkost a poddajnost.

Zimní oblečky speciálně pro italské chrtíky

Přestože je zimní softshell příjemný materiál, existuje ještě jemnější varianta tohoto materiálu a to zimní softshell pružný. Je lehčí než klasický softshell, povrch je jemný, na dotek sametový, a mimořádně měkký. Tyto exkluzivní vlastnosti jsou perfektní na bundičky pro drobné postavy italských chrtíků nebo malých whippetích štěňátek.

Volnost pohybu

Běhání přináší chrtům radost a řada psů tráví při vycházkách v oblečku i několik měsíců v roce. Proto nám velmi záleží na konstrukci všech našich modelů. Naše zimní oblečení pro chrty nestahuje přední nohy a poskytuje dostatek prostoru při běhu a i skocích. Zapínání drží obleček dobře na těle, takže se nepřetáčí. Umístění zapínání kopíruje tvar hrudníku, netahá za slabiny a psům nepřekáží při močení.

Zimní bundička Andora pro chrta, softshell, šeříková s tmavě modrou podšívkou, chrt ve skoku, MůjChrt.cz, zimní oblečení, (whippet)
Zimní bundička Andora pro chrta, softshell, šeříková s tmavě modrou podšívkou, chrt ve skoku, MůjChrt.cz, zimní oblečení

Tyto vlastnosti oblečků ocení nejen zdraví a aktivní psi, ale také psi v důchodu nebo nemocní psi, kteří dávají přednost klidnějším vycházkám, ale „přetlačování“ s oblečkem je zbytečně vyčerpává.

Jedinečný design přední části bundiček umožňuje také pohodlné nošení postrojů přes oblečky. Postroj bundičku nestahuje mezi přední nohy a volnost pohybu zůstává zachována.

Vrstvení zimního oblečení

Naši chrti nás téměř všude doprovází. Ale ne všude je stejná teplota – příroda, auto, restaurace… Také aktivita se mění – cesta na vodítku, běhání na volno, čekání na zastávce… Proto dáváme přednost vrstvení oblečení. Zajistíte tím odpovídající teplotní podmínky, ať jste kdekoli a děláte cokoli.

Všechny bundičky ANDORA lze proto doplnit fleecovým podvlekem, který chrání spodní část hrudníku a je primárně určen jako spodní vrstva pod bundičky. Má proto zkrácenou délku pouze do pasu a nízký, jdnoduchý stojáček.

Zimní bundička Andora pro chrta, softshell, šeříková s tmavě modrou podšívkou, oblékání chrta, MůjChrt.cz, zimní oblečení, (whippet)
Zimní bundička Andora pro chrta, softshell, šeříková s tmavě modrou podšívkou, oblékání chrta, MůjChrt.cz, zimní oblečení, (whippet)

Bundičky ANDORA je ale možné doplnit také tričkem LEÓN či mikinou BARCELONA. Oba modely jsou uzpůsobeny pro pohodlné nošení pod bundičkou. Končí na kořenu ocasu, takže se vzadu nevytahují přes obleček a mají užší límec z jedné vrstvy fleecu. To zajišťuje, že v límci bundičky zůstává stále dostatek místa pro krk. Více informací o tričkách a mikinách najdete zde… mikyny pro chrty, trička pro chrty.

Fleecové topy a mikiny

Po méně chladná období zimy lze místo bundičky zvolit fleecové topy nebo mikiny. Top PORTO kryje celá záda a společně s dvojitým límcem poskytuje výborný tepelný komfort. Kombinace velmi pružného materiálu společně se specifickým řešením průramků a celého střihu umožňuje pohodlné oblékání i velkým plemunům chrtů. Více o topech najdete zde… topy pro chrty

Mikina SALO máprodlouženou zádovou délu přes kořen ocasu alinie spodního okraje přesahuje přes horní část stehen. Má rovněž teplý, dvojitý lámec a nohavičky na přední nohy. Mikinu SALO najdete zde… mikina Salo.

Kompletní nabídka zimního oblečení pro chrty