Odlehčené postroje pro chrty

Odlehčené postroje pro chrty jsou perfektní volbou pro každodenní nošení. Skvěle se hodí na běžné vycházky stejně jako na celodenní túry. Užijete je také při rekreačních sportovních aktivitách, kdy je pes v mírném tahu (pro pravidelné sportovní běhání v těžkém tahu používejte speciální postroje k tomu určené).

MujChrt.cz odlehčený postroj pro chrta, skořicová, španělský galgo
Odlehčený postroj pro chrta, skořicová, španělský galgo, MujChrt.cz

Konstrukce odlehčeného postroje pro chrta

Odlehčené postroje mají fixní délku zádového popruhu, chomoutu i prsního popruhu. Obvod hrudníku a obvod na posledních žebrech lze nastavit. Díky minimu spojovacích prvků je postroj celkově velmi lehký, pro středního galga se váha postroje pohybuje okolo 22 dkg.

Chomout a prsní popruh jsou měkce podšity, proto poskytují příjemný komfort při nošení.

Oproti klasickým postrojům, které mají krom chomoutu jen jeden popruh kolem těla, jsou naše postroje opatřeny dvěma popruhy. První je v nejširším místě hrudníku a pomáhá distribuovat tlak při zatažení za vodítko. Druhý popruh je v zadní části postroje a vede přes žeberní oblouk psa. Ten zabraňuje nežádoucímu přetažení postroje přes ramena a hlavu psa. Díky tomu máte jistotu, že se chrt z postroje nevyvleče ani v panice.

MujChrt.cz postroj pro chrta, odlehčený, růžová, vínová, detail - záda
Postroj pro chrta, odlehčený, růžová, vínová, detail – záda, MujChrt.cz

Materiál použitý pro odlehčené postroje pro chrty

Odlehčené postroje pro chrty vyrábíme z polypropylenových popruhů kompletně potažených softshellem, abychom zajistili maximální ochranu jemné chrtí kůže. Podšití změkčuje hlavní dotykové zóny postroje pro vyšší komfort nošení. Podšití je rovněž ze softshellové textilie, která nesaje vodu. Zároveň je hladká, proto nezadržuje hrubší nečistoty, které mohou poškrábat kůži.  

Postroje z řady DeLUX mají na svrchní straně velurovou dekorační látku se sametovým chloupkem.

MujChrt.cz postroj pro chrta, oranžová neon, petrolejová, odlehčený, reflex
Odlehčený postroj pro chrta, oranžová neon, petrolejová, reflex, MujChrt.cz

Pro jaké chrty vybrat odlehčené postroje?

Odlehčené postroje pro chrty se hodí pro všechna plemena chrtů. Užijete jak pro štěňata, tak dospělé psy. U štěňat a dorostenců je však třeba počítat s následným pořízením větší velikosti.  

Odlehčené postroje jsou vhodné především pro nošení na holém těle nebo přes trička a mikiny se slabšími límci. Silné límce zimních bundu vyžadují v chomoutu více místa. Na zimu, resp. přes mohutné oblečky je vhodnější použít některý z našich celonastavitelných postrojů, případně pořídit verzi s větším místem v chomoutu.  

Aby seděl každému chrtovi…

Tento typ postroje šijeme vždy na míru konkrétnímu chrtovi. Změření psa není nijak složité a postup najdete vždy na stránce u každého produktu. Pokud si však nejste jisti, poradíme s měřením telefonicky, přes videohovor, nebo si domluvíte návštěvu u nás v dílně, kde si psa naměříme sami.

Odlehčené postroje pro chrty v našem e-shopu