Jarní oblečení pro chrty

Sice už jaro ale pořád chladno a déšť

V zimní bundičce už začíná být moc horko, ale na vyběhnutí jen tak je ještě brzo. Navíc proměnlivé počasí s častými vydatnými dešti dokáže pobyt venku znepříjemnit. Je proto perfektní čas na jarní oblečení pro chrty.

Přechodová bundička pro chrta Oslo, softshell, terracotta, MůjChrt.cz, jarní oblečení pro chrty (whippet)
Přechodová bundička pro chrta Oslo, softshell, terracotta, MůjChrt.cz, jarní oblečení pro chrty (whippet)

Oblékejte softshell nebo jarní prošev

Důraz už není kladen na vysoký teplotní komfort jako u zimního oblečení, ale do popředí se více dostává lehkost a odolnost proti větru a vodě. Proto je stěžejní materiál pro jarní oblečení softshell, který tyto parametry perfektně splňuje. Jarní bundičky pro chrty se už ale obejdou bez teplé fleecové podšívky, kterou nahrazujeme měkkou teplákovinou u bundiček KODAŇ, nebo podšívku vynecháme úplně jako u bundiček pro chrty OSLO a bundiček pro chrty AROSA.

Druhým velmi oblíbeným materiálem je jarní prošev. Na vrchní straně je šusťák, na spodní straně je klasická podšívka a uvnitř je slabší vrstva vatelínu. Látky jsou ozdobně prošívané a vypadají velmi luxusně. Používáme je pro kabátky LOCARNO de LUX.

Různé délky límců

Na výběr máme také dvě délky límce, tedy stojáček u bundiček pro chrty OSLO nebo dlouhý límec u bundiček pro chrty AROSA, který kryje celý krk.

Přechodová bundička pro chrta Arosa, softshell, hořticová, MůjChrt.cz, jarní oblečení pro chrty (italský chrtík)
Přechodová bundička pro chrta Arosa, softshell, hořticová, MůjChrt.cz, jarní oblečení pro chrty (italský chrtík)

Přirozený pohyb chrta je nejdůležitější

Krásné a funkční látky ale nestačí. Důležité, vlastně pro nás to úplně nejdůležitější je volnost pohybu psa. Proto i pro jarní bundičky a kabátky používáme vlastní originální design s překřížením v přední části bundičky. Pokud pes klidně stojí, bundička mu vpředu netrčí, ale při běhu a skocích mu umožňuje maximální rozsah pohybu předních končetin.
Oblečky navíc díky tomuto technickému řešení fungují dobře i pod postrojem a nedochází ke stahování přední části bundičky mezi nohy a tím bránění přirozenému pohybu.

Přechodová bundička pro chrta Kodaň, softshell, folklor, MůjChrt.cz, jarní oblečení pro chrty, podenko, saluky, italsky chrtik, whippet, galgo, greyhound.jpg
Přechodová bundička pro chrta Kodaň, softshell, folklor, MůjChrt.cz, jarní oblečení pro chrty (whippet)

Fleecová trička, mikiny a topy

Mezi velmi oblíbené jarní oblečení pro chrty patří také trička, mikiny a topy. Pro ně používáme vysoce pružný fleece, který je rovněž do vysoké míry odolný proti dešti. Specifické řešení průramků a rukávů usnadňuje oblékání i velkým plemenům chrtů, ale především opět respektuje přirozený pohyb lopatek předních nohou při běhu a skocích.

Kompletní nabídka jarního oblečení pro chrty