Polostahovací obojky

Polostahovací obojky jsou oblíbeným typem obojků pro chrty. Ideální jsou především pro psy, kteří nechodí na vodítku ukázněně a při zatažení za vodítko je potřeba obojek na krku zafixovat stažením.

V naší nabídce najdete aktuálně dvě varianty, a to polostahovací obojky s nastavitelným obvodem a polostahovací obojky klasické.

Polostahovací obojky s nastavitelným obvodem

Obojky umožňují větší variabilitu. Obojek je opatřen posuvnou sponou. Před nasazením jej roztáhnete, přetáhnete přes hlavu psa a v nejužším místě krku opět utáhnete posuvnou sponou, tak aby celý vnitřní obvod obojku (včetně stahovací části) přiléhal ke krku.

Obojek se stahuje z jedné strany a i bez stažení pevně sedí na krku, proto dobře funguje i průstřihu vysokých límců zimních oblečků.

Polostahovací obojky bez možnosti nastavení obvoduMujchrt-obojek-polostahovaci-kotvicky-bavlna-fleece

Tento typ obojku se velmi snadno a rychle nasazuje. Pouze ho snadno přetáhnete přes hlavu a víc neupevňujete. Po odepnutí vodítka se sám povolí do pohodlné polohy. Při zatažení za vodítko se stáhne do velikosti nejmenšího obvodu krku, tedy do velikosti, kterou má krk v místě těsně za ušima. Psa tak zajistí, ale nedovoluje zbytečné zaškrcování krku.Mujchrt-obojek-polostahovaci-kotvicky-bavlna-softshell

Výhodou těchto obojků je navíc velmi měkké podšití softshellem nebo fleecem. Obojku dodá ještě atraktivnější vzhled a především perfektně vyhovuje i psům s velmi citlivou kůží.

Vzhledem k tomu, že tyto obojky sedí na krku volně, nejsou optimální pro použití v límcích oblečků, kde nemusí fungovat úplně správně.

 

 

Polostahovací obojky v této kategorii nejsou obecně vhodné pro chrty z útulků a adopcí, nebo pro lekavé a bázlivé psy.  Byť dokáží psa velmi dobře zajistit ještě bezpečnější variantou jsou obojky typu martingale. Zkuste se při svém výběru podívat i na ně!

Zobrazuji všech 19 výsledků

Zobrazuji všech 19 výsledků